Budowa domów Piła

Kompleksowa budowa domów w Pile składa się z kilku etapów. To nie tylko zasadnicze prace budowlane, ale także mnóstwo decyzji do podjęcia, formalności do załatwienia, a także odbiór budynku i zagospodarowanie terenu.

Energo Budownictwo to firma budująca domy jednorodzinne na terenie całego kraju już od blisko 5 lat. Branża budowlana nie ma dla nas tajemnic, a naszą wiedzą chętnie dzielimy się z inwestorami. Budowa domu z pewnością jest inwestycją dużą i stresującą, ale dzięki naszemu doświadczeniu i precyzji może przebiec sprawnie i bez zbędnego stresu.

Budowa domów – z jakich składa się etapów?

Pierwszym etapem budowy domu pod klucz jest zakup działki. Zwracamy uwagę na lokalizację, jakość gruntu, jego wielkość, sąsiedztwo, ewentualne uzbrojenie itp. Wszystko ma wpływ na cenę zakupu oraz możliwości budowlane. Jeśli inwestor chce budować parterową rezydencję to działka musi być spora. Na mniejszych nieruchomościach sprawdzają się domy z poddaszem użytkowym. Najważniejsza kwestia, czy działka objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.
Następną bardzo ważną decyzją jest wybór odpowiedniego projektu domu, dopasowanego do potrzeb wszystkich domowników zarówno pod kątem funkcjonalnym i architektonicznym.

Pozwolenie na budowę – bez tego nic nie zrobimy. Budowa domów jednorodzinnych w zdecydowanej większości przypadków wymaga uzyskania przez inwestora pozwolenia, wydawanego po złożeniu odpowiedniego wniosku przez starostwo powiatowe lub urząd miasta (w przypadku miast na prawach powiatu). Zgodnie z przepisami, rozpatrywanie wniosku przez urzędników powinno trwać 65 dni, w praktyce bywa jednak różnie.
Przyłącza budowlane, czyli uzbrojenie działki. To bardzo ważny etap przygotowujący do rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych. Istnieją cztery główne rodzaje przyłączy: wodne, kanalizacyjne, gazowe oraz elektryczne. Na tym etapie budujemy sieć telewizyjną, światłowodową oraz monitoringu. Do granicy działki za budowę przyłączy odpowiada firma dostarczająca media, od granicy działki – inwestor.

Budowanie domów rozpoczyna się od wykonania stanu surowego, czyli to taki budynek który ma już ściany, komin, strop, więźbę oraz pokrycie dachowe – to jest stan surowy otwarty, a także okna, drzwi zewnętrzne i ewentualnie bramę garażową – to jest stan surowy zamknięty. Dom w stanie surowym jest zabezpieczony przez działaniem czynników zewnętrznych i może zostać pozostawiony na miesiące zimowe.
Kolejny etap budowy domu w Pile jest wykonanie prac deweloperskich, które obejmują montaż instalacji elektrycznej, tynki wewnętrzne, instalację hydrauliczną, posadzki oraz elewację.
Następnym etapem jest wykończenie domu i przygotowanie go do zamieszkania, czyli tak zwane prace pod klucz.
Aby formalnie zakończyć budowę domu w Pile musi dojść do odbioru technicznego budynku. Wymaga to zgromadzenia wielu różnych dokumentów oraz kontaktu z licznymi instytucjami. Konieczny jest m.in. odbiór kominiarski, odbiór instalacji elektrycznej oraz odbiór instalacji gazowej. Ostateczny wniosek o pozwolenie na użytkowanie – wraz z całą dokumentacją – należy złożyć w Powiatowym lub Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

 

W Energo Budownictwo służymy pomocą na każdym etapie budowy zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą https://energo-budownictwo.pl/.

Budowa domów Piła
Budowa domów Piła - Energo budownictwo

Kontakt - Energo Budownictwo

Skontaktuj się z nami!

Szukasz solidnej firmy budowlanej w okolicy Piły, a może kogoś zaufanego do remontu mieszkania? Zajmiemy się tym w Energo Budownictwo!

Adres

ul.Krucza 23
64-920 Piła

Kontakt z nami jest dobrowolny