Ocieplanie budynków Piła

Ocieplenie budynków w Pile to roboty budowlane, które, zgodnie z prawem budowlanym, podlegają trzem różnym procedurom. Zastosowanie odpowiedniej z nich zależne jest od wysokości budynku.

I tak docieplenie budynku o wysokości:

• do 12 m – nie wymaga dokonania przez inwestora zgłoszenia właściwemu organowi ani nie wymaga uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę;
• od 12 m do 25 m – wymaga dokonania przez inwestora zgłoszenia właściwemu organowi, ale nie wymaga uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę;
• powyżej 25 m – wymaga uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę.

Prawidłowe zastosowanie, zaprojektowanie oraz wykonanie ocieplenia budynku wymaga od projektanta i wykonawcy znajomości aktualnych przepisów prawa oraz wytycznych technicznych, a także praktyki w projektowaniu i wykonywaniu robót dociepleniowych. Wiedzę na temat prawidłowego wykonawstwa robót dociepleniowych budynków można znaleźć w wytycznych technicznych opracowanych i wydanych przez ITB, SSO oraz przez producentów systemów dociepleniowych.

W obecnych czasach mamy do dyspozycji coraz więcej metod ocieplania. Dobrze przeprowadzone ocieplanie budynku pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie. Kiedyś często używane styropiany czy wełny mineralne występuje coraz rzadziej a obecnie przeprowadza się przede wszystkim ocieplanie pianką. Ocieplanie pianką PUR to najlepsza metoda.

Kontakt - Energo Budownictwo

Skontaktuj się z nami!

Szukasz solidnej firmy budowlanej w okolicy Piły, a może kogoś zaufanego do remontu mieszkania? Zajmiemy się tym w Energo Budownictwo!

Adres

ul.Krucza 23
64-920 Piła

Kontakt z nami jest dobrowolny